Projekt NMMP był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kapitał Ludzki Unia Europejska
Projekt MMP został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach SPO RZL.
Unia Europejska

Grażyna Wiącek

 

Jestem absolwentką warszawskiej AWF. Tańczyłam w Zespole Tańca Ludowego tej uczelni i było to moją wielką pasją. Tam poznałam mojego męża, trenera judo. Po studiach pracowałam w szkole jako nauczycielka tańca. Mieszkam w Mińsku Mazowieckim. Jestem mamą czterech synów i babcią dwóch wnuków. Od ponad 20 lat działam w organizacjach pozarządowych na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Zaczynałam w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. w Siedlcach. W 1998 r. razem z koleżankami założyłyśmy Mazowieckie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, którym kieruję do dziś. Od 1999 roku prowadzimy program "Przełamać izolację" obejmujący pomocą 36 rodzin z powiatu mińskiego. Nasza organizacja cieszy się zaufaniem administracji rządowej, władz samorządowych miasta, powiatu i województwa oraz prywatnych grantodawców, którzy wspierają nasz budżet. Na początku 2004 r. uzyskaliśmy, jako pierwsza organizacja na Mazowszu i jedna z pierwszych w Polsce, status organizacji pożytku publicznego. Jestem z tego bardzo dumna.

W 2002 r. założyłam przy organizacji Lokalny Punkt Informacji dla organizacji pozarządowych, oferujący pomoc informacyjną, techniczną i szkoleniową. Organizujemy cykliczne spotkania środowiska pozarządowego z władzami samorządowymi (Forum Inicjatyw Pozarządowych). Pomagaliśmy przy tworzeniu programu współpracy Miasta Mińsk Mazowiecki z organizacjami pozarządowymi. Pełnię funkcję przewodniczącej Powiatowej Społecznej Rady Do Spraw Osób Niepełnosprawnych. W 2005 r. zostałam laureatką Nagrody Powiatu Mińskiego “LAURA 2004”.

Ciesze się, że będę mogła wykorzystać moje dotychczasowe doświadczenia pracując przy projekcie Mazowieckie Małe Przedszkola. I już marzą mi się małe przedszkola dla dzieci słabszych, niepełnosprawnych, pokrzywdzonych przez los.

 

Do góry   Wstecz

 
© Treść 2007-2011 Federacja Inicjatyw Oświatowych :: Wykonanie: MASK :: Strona oparta na Joomla!