Projekt NMMP był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kapitał Ludzki Unia Europejska
Projekt MMP został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach SPO RZL.
Unia Europejska
O organizacjach
Federacja Inicjatyw Oświatowych
14 czerwca 2007

Federacja Inicjatyw OświatowychPowołana w 1999 roku Federacja Inicjatyw Oświatowych wyrosła z ruchu społecznego - ogólnopolskich spotkań rodziców, nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół, samorządów, rządu i parlamentu.

Jesteśmy związkiem stowarzyszeń i fundacji, których celem jest wspieranie aktywności obywatelskiej i przemian w oświacie. Działamy przede wszystkim na rzecz środowisk wiejskich.

 

 
Stowarzyszenie Rodziców TU
14 czerwca 2007

Stowarzyszenie Rodziców TUZaczęliśmy od przedszkola. W 1996 r. kilka rodzin z Zalesia wpadło na pomysł, aby nawzajem opiekować się swoimi dziećmi, organizując zajęcia na zasadzie “co kto umie”. Z czasem pojawił się fachowy program zajęć, zarys programu wychowawczego i serdeczni, pelni ciepła wychowawcy.

W 2000 r. utworzyliśmy Stowarzyszenie Rodziców “TU” i wyremontowaliśmy nową siedzibę, w której w styczniu 2001 r. zaczęło działać nasze Rodzinne Przedszkole Społeczne.

 

 
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki (lider projektu)
14 czerwca 2007

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki (lider projektu)W 2004 r. władze naszej gminy postanowiły zamknąć istniejącą w Lipinach od blisko wieku publiczną szkołę podstawową. Założyliśmy więc Stowarzyszenie i przejęliśmy szkołę.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lipinach działa od września 2004 r. i jest jedną z 200 działających w Polsce Małych Szkół. Uczniowie lubią do niej chodzić, a rodzice wiedzą, że ich dzieci są w dobrych rękach.

 

 
Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Góry Wysokie
14 czerwca 2007

org lipinyCelem naszego Stowarzyszenia jest działalność oświatowa na rzecz dzieci i młodzieży. Prowadzimy Szkołę Podstawową w Górach Wysokich (z klasami 0-VI). Działamy od 2000 r.

Dotychczas wygraliśmy dwie edycje konkursu "Działaj Lokalnie" organizowanego przez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej i trzy projekty sponsorowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

 
Towarzystwo Wspierania Szkolnictwa Wyższego i Oświaty w Płocku
14 czerwca 2007

Działamy od 1998 r. W latach 2005-2007 Towarzystwo realizuje projekty: „Nasza szkoła – szkołą wspierającą uzdolnienia” i „Przedszkole wspierające uzdolnienia”.

 


© Treść 2007-2011 Federacja Inicjatyw Oświatowych :: Wykonanie: MASK :: Strona oparta na Joomla!