Projekt NMMP był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kapitał Ludzki Unia Europejska
Projekt MMP został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach SPO RZL.
Unia Europejska
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki (lider projektu)
14 czerwca 2007

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki (lider projektu)W 2004 r. władze naszej gminy postanowiły zamknąć istniejącą w Lipinach od blisko wieku publiczną szkołę podstawową. Założyliśmy więc Stowarzyszenie i przejęliśmy szkołę.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lipinach działa od września 2004 r. i jest jedną z 200 działających w Polsce Małych Szkół. Uczniowie lubią do niej chodzić, a rodzice wiedzą, że ich dzieci są w dobrych rękach. Nasza szkoła to miejsce z niepowtarzalnym klimatem.

Uczymy dobrze i skutecznie, w małych klasach (nie więcej niż 10 uczniów), w jednozmianowym systemie nauki, w przyjaznej atmosferze współpracy a nie rywalizacji. Mamy dobrze wyposażoną bibliotekę i pracownię komputerową. Nasi uczniowie biorą udział w ciekawych zajęciach dodatkowych: muzycznych, tanecznych, informatycznych, językowych, dziennikarskich, gastronomicznych. Wszyscy dostają w szkole ciepły posiłek, mogą liczyć na bezpłatną opiekę lekarską i stomatologiczną, pomoc logopedy i psychologa.

Wykwalifikowani nauczyciele rozpoznają predyspozycje każdego dziecka i dostosowują do nich indywidualny proces nauczania. Staramy się nie tylko przekazać wiedzę, lecz także kształtować cechy przydatne w dorosłym życiu: chęć stałego, samodzielnego pogłębiania wiedzy, poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości i umiejętności, umiejętność budowania dobrych relacji z innymi ludźmi, szacunek dla natury, poszanowanie dobra wspólnego, szacunek dla tradycji, poczucie wspólnoty.

Szkoła w Lipinach nie pobiera czesnego. Utrzymuje się wyłącznie z subwencji oświatowej oraz grantów i dotacji.

Projekty dotychczas realizowane przez Stowarzyszenie

Udział w ogólnopolskich programach grantowych:

  • „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem” – program firmy Danone, projekt: „Głód u nas nie gości, bo Danone nas nauczył zaradności”
  • Działaj Lokalnie IV – program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, projekt „Pomagamy pomagać – świetlica w Lipinach”
  • „Szansa dla najmłodszych” – program Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego, projekt „Klub my i mamy w Lipinach czyli francuskie zielone domy na mazowieckiej wsi”
  • "English Teaching 2006 – Small Grants”, program Fundacji Nida realizowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, projekt „Storytelling in Lipiny and Dłużew”.

W roku szkolnym 2005/06 Stowarzyszenie zwyciężyło w konkursie Federacji Inicjatyw Oświatowych „Rozczytane Wsie”, związanym z akcją Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Od 01.09.2006 do 30.04.2007 Stowarzyszenie jest partnerem w programie realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Maz. finansowanym przez Europejski Fundusz Społeczny szkoląc i przygotowując do pracy osoby bezrobotne.

Zarząd

Dorota Długosz – Prezes
Małgorzata Łuszczewska, Grzegorz Serafin, Grzegorz Długosz

Kontakt

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lipinach
Lipiny 71, 05-317 Jeruzal,
tel/fax (25) 752 3270
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.nsplipiny.bloog.pl

Dyrektor Szkoły Dominika Peck, przyjmuje pn-pt w godz. 8.00-14.00

 

Do góry   Wstecz

 
© Treść 2007-2011 Federacja Inicjatyw Oświatowych :: Wykonanie: MASK :: Strona oparta na Joomla!