Projekt NMMP był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kapitał Ludzki Unia Europejska
Projekt MMP został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach SPO RZL.
Unia Europejska
Stowarzyszenie Rodziców TU
14 czerwca 2007

Stowarzyszenie Rodziców TUZaczęliśmy od przedszkola. W 1996 r. kilka rodzin z Zalesia wpadło na pomysł, aby nawzajem opiekować się swoimi dziećmi, organizując zajęcia na zasadzie “co kto umie”. Z czasem pojawił się fachowy program zajęć, zarys programu wychowawczego i serdeczni, pelni ciepła wychowawcy.

W 2000 r. utworzyliśmy Stowarzyszenie Rodziców “TU” i wyremontowaliśmy nową siedzibę, w której w styczniu 2001 r. zaczęło działać nasze Rodzinne Przedszkole Społeczne.

Staramy się, by nasze przedszkole było radosnym i bezpiecznym miejscem “na całe życie”, gdzie dzieci mogą naturalnie i harmonijnie wzrastać w rodzinnej, ciepłej atmosferze, a ich rodzice – raz jeszcze przeżyć przygodę z dzieciństwa, tym razem w nowej roli.

Ponieważ przedszkole stworzyli rodzice, jest ono dostępne dla przeciętnej rodziny i dostosowane do konkretnych potrzeb naszego środowiska

Teraz, gdy przedszkole okrzepło, możemy „dorosnąć” i rozpocząć nowe projekty. Postanowiliśmy zająć się młodzieżą, która nie bardzo ma co ze sobą zrobić w naszej okolicy. Zabiegamy o utworzenie świetlicy środowiskowej, a w przyszłości domu kultury, unowocześnienie biblioteki publicznej, wspieramy inicjatywy młodzieżowe. Ostatnio pomagaliśmy grupie młodych motocyklistów w realizacji projektu „ Co jedno koło to nie dwa” (konkurs „Dobre Pomysły” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży).

Zarząd Stowarzyszenia

Monika Ebert – prezes
Katarzyna Czublun – wiceprezes
Anna Magierowska, Natalia Chrzanowska

Kontakt

ul.Rusałek 21
05-540 Zalesie Górne
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.tu.edu.pl

 

Do góry   Wstecz

 
© Treść 2007-2011 Federacja Inicjatyw Oświatowych :: Wykonanie: MASK :: Strona oparta na Joomla!