Projekt NMMP był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kapitał Ludzki Unia Europejska
Projekt MMP został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach SPO RZL.
Unia Europejska
Materiały: Organizacja pracy w Małym Przedszkolu

z rozwojFormy edukacji przedszkolnej na wsi

Informacje o podstawach prawnych tworzenia przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz innych form edukacji przedszkolnej na wsi przygotowała Stanisława Płaszczyńska - nauczycielka, dyrektor zespołu szkół i prezes stowarzyszenia, które prowadzi oddział Małego Przedszkola w Łubowie.

 
Prawo w pracy nauczyciela MP

Nauczyciel zatrudniony w małym, wiejskim przedszkolu, powinien mieć nie tylko przygotowanie pedagogiczne, lecz także podstawową wiedzę z zakresu prawa oświatowego i pracowniczego - zauważa Monika Ebert, współzałożycielka jednego z pierwszych prywatnych przedszkoli w Polsce. W tekście, który publikujemy, M. Ebert omawia najważniejsze akty prawne z tych dziedzin.

 
Kilka uwag o zapisach w dzienniku zajęć

Zapisy w dzienniku mogą sprawiać nam kłopot. Warto jednak robić to systematycznie i zadbać o formułę wpisów, która nie będzie zbyt obszerna, a jednocześnie dobrze udokumentuje naszą pracę z dziećmi - radzi Katarzyna Szczepkowska-Szczęśniak.

 
Jak założyć przedszkole niepubliczne?

Monika Ebert przed 11 laty wraz z grupą rodziców wpadła na pomysł założenia Klubiku Rodzinnego dla dzieci. Tak powstało jedno z pierwszych w Polsce prywatnych przedszkoli. W tekście, który publikujemy, M. Ebert zebrała najważniejsze informacje, głównie przepisy prawne, których znajomość jest konieczna przy zakładaniu przedszkola niepublicznego.

 
Wzór statutu MMP

Wzór statutu Mazowieckiego Małego Przedszkola - tekst do pobrania.

 
© Treść 2007-2011 Federacja Inicjatyw Oświatowych :: Wykonanie: MASK :: Strona oparta na Joomla!